Urząd Gminy Lipnik
Lipnik 20
27-540 Lipnik, Polska
Telefony :
(0-15)869-14-10
(0-15)869-14-19
Fax (0-15)869-17-54
email: ug@lipnik.pl
internet: www.lipnik.pl

Konto bankowe:
Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu
o/Lipnik
96 9434 1041 2009 1940 0884 0014
Lipnik
Kontrast:
A
A
A

Uroczyste otwarcie boiska we Włostowie

2021-09-15 17:25:04

Przy pięknej pogodzie, 15 września, oficjalnie otwarte zostało nowoczesne boisko przy szkole Podstawowej im. Romana Koseły we Włostowie.

Wójt Andrzej Grządziel powitał wszystkich radnych, dyrekcję, grono pedagogiczne, młodzież. – Zamknął się pewien cykl inwestycji – powiedział podczas uroczystości. -  Gdy zostałem wójtem,  szkoły nie miały przyzwoitego boiska, nie były do końca wyremontowane. To wszystko udało nam się zrobić, szkoły mają nowoczesne pracownie. Takie samo boisko wcześniej oddaliśmy w Lipniku, obydwie placówki są teraz na tym samym poziomie, tak samo wyposażone, obydwie sale gimnastyczne wyremontowane. Nikogo nie faworyzujemy, wszyscy są tak samo traktowani. Teraz od was zależy, jak to boisko wykorzystacie, jak będziecie do niego podchodzić. Ma służyć wszystkim. Tu będzie potrzebna jeszcze mała widownia i jest na to świetne miejsce.  

Andrzej Grządziel wyliczał, że został zagospodarowany teren wokół szkoły, zostaną nasadzone krzewy miododajne, wykonano podłączenie do wody, będzie zrobiona droga dojazdowa. - Odchodzimy od prowizorki, od tandetnych rozwiązań – podkreślił wójt. - To ma być eleganckie miejsce, ładne, schludne. Ma wiele lat służyć obecnej młodzieży i kolejnym pokoleniom. Nasze szkoły stają się nowoczesne.

Marcin Świerkula  w imieniu wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Anny Krupki przypomniał, że Program Sportowa Polska ma w budżecie 250 mln zł na zadania związane z modernizacją boisk, budową infrastruktury przy szkołach. W Polskim Ładzie będę zawarte kolejne rozwiązania dla rozwoju ciała. - W imieniu minister gratuluję  pani dyrektor, wszystkim mieszkańcom boiska, które powstało przy wsparciu ministerstwa sportu. Gratuluję panu wójtowi, dzięki któremu ta inwestycja również powstała. Nowe, planowane inwestycje tez będą wspierane przez panią minister. Oprócz rozwoju duchowego, intelektualnego bardzo ważny jest rozwój ciała. Chcemy, by mieszkańcy jak najlepiej mogli korzystać z nowych obiektów, nowych urządzeń. Zgodnie z zasadą: W zdrowym ciele zdrowy duch.

Dorota Zmarzlik  w imieniu Rady Rodziców podziękowała wójtowi za ufundowanie boiska. -  Panom od wychowania fizycznego umożliwi to korzystanie z ciekawych zajęć – wyjaśniała. - Młodzież będzie miała miejsce do trenowania.  

Dyrektor szkoły Małgorzata Krakowiak podziękowała wójtowi Andrzejowi Grządzielowi za troskę o oświatę, za wychodzenie naprzeciw potrzebom uczniów, nauczycieli, dyrekcji, mieszkańców.

Wójt Andrzej Grządziel, Marcin Świerkula i dyrektor szkoły Małgorzata Krakowiak  symbolicznie przecięli wstęgę. Ksiądz proboszcz Paweł Goliński poświęcił obiekt. – Pobłogosław ten stadion, tych wszystkich, którzy będą rozwijać tu swoją duszę i ciało.

Zaproszeni goście mogli obejrzeć krótki program sportowy  przygotowany przez uczniów klasy VII i VIII pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego, Pawła Nowaka i Michała Wójcikowskiego. - Nowe boisko pozwala na to, że teraz możemy sobie pozwolić na atrakcyjniejsze formy sportu dla młodzieży – powiedzieli nauczyciele.

Niepisanej tradycji stało się zadość. Wójt Andrzej Grządziel pierwszym kopnięciem piłki do bramki zainicjował rozgrywki na boisku. 

 

Nowe boisko wielofunkcyjne we Włostowie składa się z: dwóch boiska do gry w kosza, boiska do gry w tenisa, piłkę siatkową, piłkę ręczną i nożną, bieżnię 4- torową o długości 60 metrów. Wartość inwestycji - 489.521,25 zł z czego 50 procent, to jest 244.760 zł pochodzi z Ministerstwa Sportu w ramach programu Sportowa Polska edycja 2020.

Telewizja internetowa
Kalendarium
Grudzień
PonWtŚrCzPtSobNdz
      1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Pogoda
skup aut gdynia