Urząd Gminy Lipnik
Lipnik 20
27-540 Lipnik, Polska
Telefony :
(0-15)869-14-10
(0-15)869-14-19
Fax (0-15)869-17-54
email: ug@lipnik.pl
internet: www.lipnik.pl

Konto bankowe:
Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu
o/Lipnik
96 9434 1041 2009 1940 0884 0014
Lipnik
Kontrast:
A
A
A

Wójt Andrzej Grządziel z Laurem Samorządowca

2024-02-28 07:25:09

W Grand Hotelu w Kielcach odbyło się Forum Samorządu Regionu Świętokrzyskiego. Wójt Andrzej Grządziel wziął udział w panelu dyskusyjnym o finansowaniu przedsięwzięć rozwojowych w samorządach, udzielił obszernego wywiadu dla Telewizji Internetowej Echa Dnia, otrzymał Laur Samorządowca. Towarzyszył mu zastępca wójta Wojciech Zdyb.

Podczas panelu dyskusyjnego wójt Andrzej Grządziel mówił o osiągnięciach inwestycyjnych gminy,  o pozyskiwaniu środków do budżetu, budowie dróg do sadów, inwestowaniu w nowe świetlice, termomodernizacji budynku Urzędu Gminy. Uczestniczył w rozmowie wspólnie z grupą samorządowców: Marcinem Majcherem, burmistrzem Ożarowa, Sebastianem Nowaczkiewiczem, wójtem gminy Nowiny, Markiem Materkiem, prezydentem Starachowic, Damianem Stawskim, wójtem Miedzianej Góry, Marcinem Piwnikiem, starostą sandomierskim. Dyskusję prowadził redaktor Paweł Więcek. 

Wójt Andrzej Grządziel otrzymał Laur Samorządowca. Kapitula nagrody w uzasadnieniu podkreślała, że wójt jest powszechnie ceniony za zaangażowanie w rozwijanie infrastruktury drogowej, edukacyjnej i sportowej gminy. Dzięki niemu gmina zyskała miano proekologicznej z duchem przedsiębiorczości. W gminie zmodernizowano większość budynków użyteczności publicznej i zadbano o nowe oświetlenie. Pozyskano wiele dofinansowań na stworzenie nowych miejsc sprzyjających rozwojowi kultury i aktywności społecznej mieszkańców gminy. Obecne inwestycje cechują się nowoczesnością i wpływem na rozwój gminy, czego potrzeba zarówno mieszkańcom, jak i samorządowi.

Podczas Forum Samorządu Regionu Świętokrzyskiego odbyło się sześć paneli dyskusyjnych. Goście, oprócz finansowania przedsięwzięć rozwojowych w samorządach,  poruszali następujące tematy: Spółdzielnie energetyczne - metoda transformacji energetycznej Jednostek Samorządu Terytorialnego, Koncepcja dążenia do samowystarczalności energetycznej Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz rola samorządu w inicjowaniu działań społecznych, Pozyskiwanie środków na inwestycje związane z Zieloną Energią,

Efektywne wydatkowanie środków zewnętrznych, Nowe media wsparciem dla samorządowców.

Organizatorem Forum Samorządu było „Echo Dnia", współorganizatorami - Województwo Świętokrzyskie i Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Po zakończeniu Forum Samorządu Regionu Świętokrzyskiego odbyła gala Laur Samorządowca, podczas której po raz pierwszy wręczono nagrody dla wyróżniających się włodarzy. Kapituła przyznała wyróżnienia prezydentom, burmistrzom, wójtom i starostom, którzy w wyjątkowy sposób angażowali się w rozwój swoich małych ojczyzn.

Nagroda ta  okazała się  tym bardziej wyjątkowa, ponieważ samorządowcy zostali wyróżnieni za podjęte decyzje oraz zrealizowane zadania w trakcie całej 5-letniej kadencji. W tym czasie samorządowcy musieli zmagać się z wieloma wyzwaniami i zmieniającymi się warunkami gospodarczymi, co jeszcze bardziej podkreśla znaczenie nagrody Laur Samorządowca.

Podczas gali wręczono także nagrody w plebiscycie Samorządowiec Roku 2023 w ramach akcji „Echa Dnia" – „Mała Ojczyzna - duża sprawa". Poznano laureatów w Kielcach, w każdym powiecie regionu oraz w województwie, którzy zostali wybrani głosami czytelników.

Telewizja internetowa
Kalendarium
Kwiecień
PonWtŚrCzPtSobNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

Pogoda
skup aut gdynia